Održano predstavljanje knjige "Ukazanje Gospe u Zagori" autora Boška Kedže

U Narodnoj knjižnici-Drniš predstavljena je knjiga Boška KedžeUkazanje Gospe u Zagori“ koja je objavljena u nakladi drniškog ogranka Matice hrvatske.

Boško Kedžo rođen je 1957. godine u Planjanima Donjim. U Drnišu je 1976. godine završio gimnaziju, potom se odselio u Istru, u Buzet gdje i danas živi. Pjesme je pisao tijekom srednjoškolskog obrazovanja a preseljenjem u Istru, redovno je jednom mjesečno, objavljivao svoje humoristične kolumne.

„Ukazanje Gospe u Zagori" njegova je treća objavljena knjiga. Riječ je o romanu smještenom u jednu izmišljenu općinu Dalmatinske Zagore sa isto tako izmišljenim likovima gdje njen načelnik vodi bitke protiv ljutih protivnika novih alternativnih izvora električne energije.

Uz zahvalu sponzorima i svima koji su prisustvovali promociji autor je posebnu zahvalu uputio svojoj srednjoškolskoj profesorici Mariji Burić koja je potaknula njegovu ljubav prema knjizi, čitanju i pisanoj riječi.