Održan "Čitateljski cabaret"

Triko Cirkus Teatar i Narodna knjižnica - Drniš organizirali su "Čitateljski cabaret" - program kojeg čini klaunsko-kabaretska predstava "Zaboravi na Dulcineu" te radionica naziva "Koji je tvoj citat" koja je uslijedila nakon odgledane predstave.

Predstava "Zaboravi na Dulcineu" je klaunsko-glazbeni spektakl u kojem klaunovi kroče tvrdo ukoričenim izdanjima kanonske literature od Shakespearea do Šenoe! U režiji Lee Delong, i izvedbi Davorke Horvat, Nikoline Majdak, Ive Peter Dragan i Roka Juričića, a radionicu je vodila Marija Antić.

Nastavi čitati

Goran Blažević predstavio knjigu "Karavana"

Umaški putopisac Goran Blažević sinoć je u Narodnoj knjižnici - Drniš predstavio svoju novu knjigu. Nazvao ju je "Karavana", a u njoj donosi priču o nesvakidašnjem iskustvu prelaska jedne od najvećih svjetskih pustinja, Rub al Khali u Saudijskoj Arabiji.

Nakon "Svilima", knjige o njegovom 3300 km dugom pješačenju od Jordana do Hrvatske, Blažević je ovoga puta 650 km pijeska prešao – na leđima deve.

Nastavi čitati

Završeno "Ljeto u knjižnici"

S prvim ponedjeljkom u srpnju krenuo je program "Ljeto u Knjižnici". Program koji smo pokrenuli ove godine obuhvatio je niz kreativnih radionica i programa poticanja čitanja koji su se provodili svakog ponedjeljka tijekom srpnja i kolovoza.

Programi su kroz zajednička druženja bili ispunjeni raznim igrama, kvizovima, izazovima i kreativnim radionicama, ali ipak najviše čitanjem i knjigama.

Najčitatelji 2020. godine

I ove godine izabrali smo dvoje najvrjednijih čitatelja koji su u 2020. pročitali najviše knjiga i koji će za nagradu dobiti jednogodišnju besplatnu člansku iskaznicu za razdoblje od 23.04. 2021. do 23.04. 2022. godine i mogućnost posudbe do 6 knjiga odjednom.

Naši najčitatelji i ove su godine isti kao i prošle godine:

Predstavljen 4. broj časopisa DRNIŠKI LIBAR

Predstavili smo 4. broj časopisa DRNIŠKI LIBAR, nažalost, bez publike.

Časopis je godišnjak drniškog ogranka Matice hrvatske koji objavljuje teme iz područja kulture, povijesti i umjetnosti. Isto tako u njemu se kroničarski prate društveno kulturna zbivanja te važnije obljetnice.