U sklopu Mjeseca hrvatske knjige održana književna večer s Tomislavom Šovagovićem

Tomislav Šovagović, novinar i teolog, spisatelj, kvalitetan predavač i moderator raznih događanja, poznato je ime čitateljima, a ovom prilikom prisutni su imali prilike više doznati o njegovim naslovima –"Rudnik čvaraka", "Rudnik čvaraka 2", "Cesta knezova Bribirskih", "Ispod skala", "Spremište Trešnjevka", "Latifundija", "Kad narastem, bit ću Dražen", "Ruke koje su okretale ploču", zbirku poezije "Čajevi protiv učmalosti" te roman "Mangan".

Tijekom večeri autor je pročitao i odlomak iz najnovijeg romana koji je u pripremi za tisak.

Mjesec hrvatske knjige još jednom je istaknuo važnost i ljepotu susreta čitatelja i autora.

Nastavi čitati

Održano putopisno predavanje Gorana Blaževića "Kontra vjetra"

U okviru ovogodišnje manifestacije Mjeseca hrvatske knjige sinoć je u Narodnoj knjižnici-Drniš putopisac Goran Blažević održao predavanje o svom projektu "Kontra vjetra" koja se temeljila na ideji da biciklom prijeđe udaljenost od 3500 kilometara, prateći jednu od tri migracijske rute koje afrički narodi koriste u pokušaju dolaska do Europe.

Nova putnička priča Gorana Blaževića odvela je sve posjetitelje od zelenog Senegala preko vjetrovite Mauritanije i pustoši Zapadne Sahare, preko urbanog Maroka sve do španjolskog teritorija na afričkom kontinentu.

U Gradu Drnišu osnovan prvi nogometni čitateljski klub u Hrvatskoj

I čitanje, baš kao i nogomet, može biti strast, igra u kojoj uživamo. Ako čitamo u klubu – igramo timski. Igraj svoju igru – čitaj!

Povodom Međunarodnog dana pismenosti, a pod motom "Mala mjesta – velike ideje", u Drnišu je osnovan prvi nogometni čitateljski klub u Hrvatskoj. Maja Pranić – članica Komisije za čitanje Hrvatskoga knjižničarskog društva, ravnateljica Narodne knjižnice Drniš Danijela Drezga i knjižničarka Ana Marin istrčale su zajedno s djecom na teren Nogometnog kluba Drniš te malim Drnišanima poklonile 200-tinjak knjiga i slikovnica.

Nastavi čitati

Završeno „Ljeto u knjižnici"- kroz igru, zabavu i druženje u knjižnici se ponedjeljkom zabavljalo tridesetak djece

Tijekom srpnja i kolovoza, Narodna knjižnica Drniš je treću godinu za redom provodila svoj projekt "Ljeto u knjižnici". Održano je devet programa za djecu koja su se zabavila i educirala na radionicama – bilo da su proširila svoje znanje o tradiciji i brojnim povijesnim znamenitostima Grada Drniša, crtali i izrađivali predmete od papira, igrali kviz i društvene igre, čitali priče.

Nastavi čitati

Održano predstavljanje knjige Borisa Rukavine "ISLAND – HIMALAJA" i putopisno predavanje o Pakistanu

Sinoć je u Narodnoj knjižnici-Drniš putopisac Boris Rukavina predstavio svoju knjigu "Island – Himalaja" u pet moto priča u kojoj Ksenija i Boris Rukavina opisuju pet putovanja motorom od 2019. do 2022., kroz dvadeset i tri države.

Treća je to autorova putopisna knjiga, kojoj su prethodile "Euroazijske priče i jedna afrička" (2017.) te "Priče iz daljina – motorom od Zagreba do Vladivostoka" (2019.).