Održana Noć knjige 2023.

Najmasovnija nacionalna kulturna manifestacija koja promiče knjigu i kulturu čitanja „Noć knjige“, održana je u Narodnoj knjižnici-Drniš 21. travnja 2023.

Riječ je o manifestaciji kojom se već dvanaestu godinu za redom nastoji dati kreativan poticaj čitanju, promociji knjige te razgovoru o njezinu statusu i važnosti u suvremenom društvu. Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) te Dan hrvatske knjige (22. travnja).

Tijekom večeri predstavljeno je šesto izdanje godišnjaka "Drniškog libra", časopisa Drniškog ogranka Matice hrvatske koji objavljuje teme iz područja kulture, povijesti i umjetnosti.

U 6. broju objavili smo sljedeće tekstove:

• (1522.-2022.)
  • Akcija Miljevci
  • Dvije obljetnice Meštrovića u 2022. godini
  • 50 godina drniškog radija
  • Impresije o Drnišu 1891. godine
  • Nogometni klub Rudar Siverić
  • Ime vjetra
  • Poetski i prozni tekstovi

Proglašeni su i najčitatelji za 2022. godinu.

Na odjelu za odrasle - Neda Kević koja je pročitala 92 knjige te na odjelu za djecu Josip Dujić, četvrtu godinu zaredom, koji je pročitao 61 knjigu.