Održana Noć knjige 2022.

U Narodnoj knjižnici - Drniš održana je još jedna Noć knjige, manifestacija je kojom se potiču čitanje i razgovor o statusu i važnosti knjige. Poslije dvije, pandemijske godine bez publike ovogodišnja manifestacija privukla je veliki broj posjetitelja.

Tijekom večeri predstavljeno je peto izdanje godišnjaka "Drniškog libra", časopisa Drniškog ogranka Matice hrvatske koji objavljuje teme iz područja kulture, povijesti i umjetnosti.

U 5. broju objavili smo sljedeće tekstove:

• Trideseta obljetnica početka Domovinskog rata
  • 70. godina DVD-a Drniš
  • Obljetnica Grkokatoličkog vikarijata
  • OMH u Drnišu 1971. godine u Izvještaju o kontroli zakonitosti rada Matice hrvatske
  • Chagall Dalmatinske zagore
  • Poznati i (ne)poznati Siverićani
  • Naša loza i vino naše
  • Poetske i prozne tekstove

Proglašeni su najčitatelji za 2021. godinu: To su na odjelu za odrasle - Marija Bašić Đidara koja je posudila 113 knjiga te na odjelu za djecu osmogodišnji Josip Dujić koji je posudio 98 knjiga.

Upriličen je i sajam otpisanih knjiga koji je zainteresirao posjetitelje.