Održana promocija knjige Fra Žarka Maretića "Visovačke i druge priče"

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige u organizaciji Narodne knjižnice-Drniš, dana 25. listopada 2012. godine, održana je promocija knjige Fra Žarka Maretića "Visovačke i druge priče".

Knjiga je to kratkih priča, a većina se odnosi na samostan Visovac i Gospino svetište na otočiću Visovcu. Spomenute priče opisuju uglavnom prošlost, ali svakako imaju i svoju poruku za sadašnjost.

Knjigom kratkih priča o Visovcu i njegovoj okolici Fra Žarko se uključuje u niz braće franjevaca Provincije Presvetog Otkupitelja iz proteklih vremena koji su na temelju narodnih predaja ostavili značajne zapise o mjestima u kojima su pastorizirali. Rekli bi mnogi da su te priče biseri naše narodne povijesti, tradicije i svijesti o pripadanju.

Svojim izlaganjem ove dojmljive knjige uz fra Žarka Maretića, pripomogli su Miljenko Galić, Ante Lojić, Zvonimira Lojić, klapa Skradinke te ravnateljica Narodne knjižnice-Drniš Danijela Drezga.