Održana promocija zbirke pjesama za djecu "Neman tolito rutu" Branke Milete-Grubač

U Narodnoj knjižnici-Drniš, 7. studenoga 2014. održana je promocija zbirke pjesama za djecu "NEMAN TOLITO RUTU" objavljena u nakladi Ogranka Matice hrvatske Drniš.

Zbirku su predstavili autorica Branka Mileta-Grubač i ravnateljica knjižnice Danijela Drezga.

BRANKA MILETA-GRUBAČ rođena je u Šibeniku. Završila Pedagošku akademiju u Zadru. Živi u Drnišu. Pjesme objavljivala u Smibu, Modroj lasti, Kuriru i drugim časopisima. Objavila pet zbirki pjesama: Kao masline vječna, Tragovi, Iznad stvari i trenutka svijeta, Koledišće, Mačak Luiđi i druge pjesme.

NEMAM TOLITO RUTU – šesta je zbirka pjesama i objavljena je u nakladi Ogranaka Matice hrvatske u Drnišu.

Pogovor zbirci pjesama napisao je Luko Paljetak. Nazvavši ih "pjesmama koje se lako pamte" istaknuo je nastojanje autorice da joj pjesme budu jasne, poučne u nenametljivoj mjeri, zabavne i djeci i roditeljima.

Pogovor je zaključio riječima da je knjiga pjesama za djecu "Neman tolito rutu" kvalitetan i dobrodošao prilog našoj današnjoj dječjoj poeziji koja kao da nekako posustaje, a potrebna je i roditeljima i djeci jer ta poezija, baš kao vjetar i ptice, "raznolike snove budi/dušu krijepi/samo ako nismo gluhi/samo ako nismo slijepi."(Vjetar i ptice)

Odabrane pjesme iz zbirke recitirala su djeca iz Dječjeg vrtića Drniš i autorica Branka Mileta-Grubač.

• Pjesmu BEZ KROVA – recitirala Franka Stojanović
  • Pjesmu BAKA – recitirao Aldo Božikov
  • Pjesmu KIŠA - recitirala Tamara Bačić
  • Pjesmu CVJETNI VJENČIĆ - recitirao Frane Cigić
  • Pjesmu ZAŠTO – recitirao Roberto Giorgio Manojlović

Reakcije prisutne djece na pročitane pjesme pokazale su da su one već našle put do malog dječjeg uha.