Legende o drniškom kraju za najmlađe

U okviru projekta Naš kraj, kojega je cilj upoznavanje najmlađih s osobitostima drniškog područja, održana je u Narodnoj knjižnici pričaonica za djecu Dječjeg vrtića.

Tema: legende o drniškom kraju. Priče o zmaju koji otima nevjestu, junaku koji pogiba herojskom smrću, ocu koji tuguje za nestalom kćerkom i tome slične napučuju naše davnašnje predjele i djeci ovaj krajolik čine maštovitim i bajkovitim. Odakle imena Miljevcima, Čikoli i utvdi Bogočin?

Narodni folklor nudi odgovore na ovakva pitanja a cilj je današnje pričaonice bio, putem priče, približiti mališanima jedan dio tog kulturnog bogatstva.

Izvor: Radio Drniš