Mali Drnišani uče o zaštiti okoliša

U Narodnoj knjižnici Drniš povodom Svjetskog dana zaštite okoliša, koji se obilježava 5. lipnja, održana je radionica za djecu iz Dječjeg vrtića Drniš.

Radionicu koju su priredili mladi iz projekta Mladi za EU (Ante Galić, Ante Štrkalj, Ivana Ercegovac i Ana Marin) organizirao je Grad Drniš u suradnji s Dječjim vrtićem Drniš i Narodnom knjižnicom Drniš.

Kako se ove godine Svjetski dan zaštite okoliša obilježava pod sloganom "Šume: Priroda na usluzi",  djeci se tom prigodom kroz igru i zabavu željelo skrenuti pozornost na važnost očuvanja šuma i ukazati im na pravilan odnos prema prirodi.

Kao i uvijek, djeca imaju bujnu maštu pa na pitanje "Tko pali šume?" odgovaraju: "Zmajevi".

Radionica je, uz poučnu, imala i zabavnu svrhu: mališani su dobili crteže raznih motiva koje su po želji bojali flomasterima i drvenim bojama. Sve u svemu, ugodna zabava.

Današnja radionica je priređena za najniže uzraste, dok su sutradan predškolci otišli na izlet na Slapove Krke i u Skradin, gdje su im priređene radionice s ciljem razvoja svijesti o očuvanju okoliša.

Izvor: Radio Drniš