U Narodnoj knjižnici - Drniš održana književna večer s Pavlom Pavličićem

Nastavljajući svoje aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige Narodna knjižnica-Drniš priredila je u svojim prostorima književni susret s jednim od najpopularnijih i najproduktivnijih hrvatskih književnika Pavlom Pavličićem.

Pavao Pavličić, akademik, doktor znanosti i književnik, prevoditelj, autor je proznih radova i scenarija za filmove, dugogodišnji sveučilišni profesor na Katedri za komparativnu povijest hrvatske književnosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu (redovni profesor u miru), član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Njegov opus broji gotovo stotinu objavljenih djela, od toga 60 romana, osam zbirki pripovijedaka, isto toliko naslova memoarske proze i feljtona. Tome treba pridodati i Pavličićeve eseje i znanstvene radove. Prošloga je mjeseca u izdanju Mozaik knjige izašlo prvo kolo proširenih i dopunjenih Izabranih djela Pavla Pavličića, jednog je od najplodnijih i najčitanijih hrvatskih pisaca. Da je tome tako, svjedoče statistike knjižničnih posudbi, prema kojima je dvije godine bio najposuđivaniji autor u hrvatskim knjižnicama.

U više od sat vremena Pavličić je dotaknuo mnoge aspekte svoga rada i stvaralaštva koji su doista brojni. Odgovarajući na pitanja iz publike, podijelio je svoja razmišljanja o čitanju i ljubavi prema čitanju, o žanru krimića nekad i danas, likovima u svojim romanima, lektiri, modelu podučavanja književnosti u školi, sustavu obrazovanja, stanju u izdavaštvu i hrvatskoj književnosti.