Predstavljena zbirka poezije Maria Predena "Srce i razum (onoj koju volim)"

Sinoć je u Narodnoj knjižnici-Drniš predstavljena zbirka poezije Srce i razum (onoj koju volim) kninskog vjeroučitelja Maria Predena.

Riječ je o zbirci od 34 pjesme (jedna je na engleskom jeziku) od kojih svaka ima svojevrstan ključ budući se ispod svake pjesme krije kratko objašnjenje u prozi – kome je posvećena i zašto. U podnaslovu zbirke krije se i posveta cijele zbirke - njegovoj muzi, njegovoj neuzvraćenoj ljubavi, fatalnoj djevojci kojoj ne otkriva identitet.

Sam autor otkrio je da su pjesme nastale s ciljem da se uglazbe, rekavši kako uglazbljena pjesma ima veću šansu od same pjesme bez glazbe.

Zbirku su uz autora predstavili drniški župnik Fra Damir Ćiro Čikara te Matea Marin, prof. hrvatskog jezika i književnosti. Odabrane pjesme čitali su učenici SŠ Ivana Meštrovića Drniš: Ivan Elez, Petra Marin, Angela Potušek i Ivo Ćevid.

Ugodnoj atmosferi večeri izvedbom nekoliko skladbi duhovne glazbe pridonijeli su članovi VIS-a David iz Knina te članovi drniške Frame: Marija, Jure i Natali.