NAJAVA: Noć knjige 2022. – četiri dana u znaku čitanja i slobode

Pred nama je jedanaesta Noć knjige manifestacija je kojom se potiču čitanje i razgovor o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu. Povod za to su Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja).

Tema ovogodišnje manifestacije je – KNJIGA KAO PROSTOR SLOBODE.

Noć knjige ove godine temom propitkuje slobodu te knjigu kao prostor slobode. Sudionici će se slobodom baviti u čitavoj lepezi mogućih interpretacija – od cenzure i autocenzure do kritičkog mišljenja i pjesničke slobode. Velik broj programa bit će posvećen i dvjema značajnim obljetnicama – 400. obljetnici rođenja velikog francuskog književnika Molièrea te 100. obljetnici rođenja jedne od najvećih hrvatskih književnica Vesne Parun. Ove godine manifestacija će trajati čak četiri dana, od 22. do 25. travnja, a obuhvatit će više od 1200 programa i akcija u 250 gradova i mjesta diljem Hrvatske.

Noć knjige u našoj knjižnici započinjemo u PETAK, 22.04.2022. u 20 h a nastavljamo idući tjedan s radionicama za najmlađe.

Aktivnosti:

• predstavljanje 5. broja časopisa Drniški libar
  • prodajni sajam otpisanih knjiga
  • oprost zakasnine
  • proglašenje najčitatelja u 2021. godini