NAJAVA: Narodna knjižnica-Drniš i Udruga žena sv. Roko organiziraju Radionicu decoupage tehnike

Vjerojatno ste čuli za tehniku Decoupage, ali ako slučajno niste, ukratko ćemo vam reći par riječi o njoj. Decoupage je vrlo popularna tehnika koja je svoj procvat u Europi doživjela tijekom 18. stoljeća, osobito u Velikoj Britaniji odakle se proširila po cijelom svijetu. Decoupage se još naziva i salvetna tehnika, jer se salvetama i raznim decoupage papirima mogu ukrašavati uporabni i ukrasni predmeti.

Ovo je vrlo zabavan i kreativan hobby kojim će vam ispuniti slobodno vrijeme i uljepšati predmete u okolini. Decoupage se radi na papiru, drvetu, staklu ili uporabanim predmetima.

Decoupage tehnikom između ostalih su se bavili i Pablo Picasso i Henri Matisse.

Mi vam preporučujemo da se priključite dvodnevnoj Kreativnoj radionici decoupage tehnike koja će se održati u Narodnoj knjižnici-Drniš 19. i 20. svibnja 2015. s početkom u 18 sati.

Radionica je besplatna.

Vidimo se na radionici!