NAJAVA: Književna večer s Tomislavom Šovagovićem

Tomislav Šovagović, diplomirani novinar i teolog, rođen je u Šibeniku 16. prosinca 1976. godine. Objavio je deset knjiga, zbirke priča "Rudnik čvaraka", "Rudnik čvaraka 2", "Cesta knezova Bribirskih", "Ispod skala", "Spremište Trešnjevka", "Latifundija", "Kad narastem, bit ću Dražen", "Ruke koje su okretale ploču", zbirku poezije "Čajevi protiv učmalosti" te roman "Mangan".

Dobitnik je 43 književne nagrade, među kojima su četiri nagrade Ogranka Matice hrvatske Vukovar za kraće književno djelo o Domovinskom ratu.

Radio je za hrvatske novine, radijske postaje i nacionalne televizijske kuće. Autor je emisije "Na kraju tjedna" na Trećem programu Hrvatskoga radija. Pokretač je i urednik mrežne stranice posvećene Fabijanu Šovagoviću www.fabijan-sovagovic.com.

(Autor fotografije: Grgur Žučko)